O NASMOC ZAPROJEKTOWANA DLA CIEBIE

Soluna pomaga środowisku, zapewnia bezpieczeństwo, niezależną oraz niezawodną moc. Nasza marka oznacza energię dostarczaną w dzień i w nocy. Zakrzywione cięcie i subtelny gradient w „O” oznacza cykl naszego Słońca i Księżyca.

Nasze produkty oraz nasz zespół pracują 24 godziny na dobę, aby oferować tanie, niezawodne, dobrze zaprojektowane rozwiązania akumulatorowe. Współpracujemy z czołowymi dostawcami surowców, aby nasze akumulatory przemysłowe i konsumenckie przekraczały standardy branżowe.

DLACZEGO SOLUNA?

Większość instalacji na rynku polskim funkcjonuje w systemie on-grid. Oznacza to, że domowa instalacja fotowoltaiczna połączona jest z siecią publiczną. Do jej działania konieczne jest zasilanie inwertera prądem zmiennym (AC). Sieć energetyczna służy też jako magazyn energii – nadwyżki mocy z instalacji PV przekazywane są do sieci, z kolei w trakcie niedoboru mocy przepływ następuje w drugą stronę – z sieci publicznej do instalacji domowej. W świetle aktualnie obowiązujących przepisów prawnych i rozliczeń konsumenckich, właściciele instalacji PV do mocy 10 kWp mogą odebrać 0,8 kW za każdą oddaną 1 kWh, z kolei w przypadku instalacji o mocy 10-50 kWp jest to 0,7 kW. Tak funkcjonujący system nie pozwala zatem w pełni wykorzystać potencjału z instalacji PV dla prosumenta.

Zwiększająca się ilość instalacji fotowoltaicznych oraz ich wpływ na sieć elektroenergetyczną zmuszają do poszukiwania innych – skuteczniejszych rozwiązań. Są nimi domowe systemy magazynowania energii Soluna.

 

BANKI ENERGII I MODUŁY BATERII MARKI SOLUNA

Produkty marki Soluna można zasadniczo podzielić na dwie główne grupy. Są to odpowiednio banki energii i moduły baterii.

Banki energii występują w formie kompaktowej tzw. S-line. Są to swego rodzaju skrzynie, w których zawarte są moduły baterii wraz z wbudowanym inwerterem hybrydowym. W naszej ofercie występują trzy główne modele banków energii – S4 (pojemność 3,84 kWh), S8 (pojemność 7,68 kWh) oraz S12 (pojemność 11,52 kWh). Zawarty w nich inwerter jednofazowy o mocy 3,6 kW pozwala na przyłączenie systemu magazynowania energii do sieci elektroenergetycznej, a w konsekwencji funkcjonowanie jako hybryda. Oferowane modele magazynów energii mogą zostać również skonfigurowane w wersji off-grid, a więc bez konieczności podłączenia pod zewnętrzną sieć. W takim wypadku modele S8 i S12 mogą pracować na bazie inwerterów o mocy 3,6/5/8 kW. Instalacja off-grid oznacza to, że generowanie prądu z instalacji fotowoltaicznej nie jest uwarunkowane od występowania zasilania po stronie prądu AC. Takie rozwiązania pozwala skutecznie uniknąć tzw. blackoutów – niespodziewanych przerw w dostawie prądu.  Jak w praktyce działa bank energii Soluna? Wszystko zależy od wybranego trybu pracy. W zależności od potrzeb i preferencji, energia z instalacji PV może w pierwszej kolejności ładować bank energii, zaś po jego pełnym naładowaniu – służyć do bieżących obciążeń, a jej nadwyżka może być oddawana do sieci. Bank może być też ładowany energią z sieci (w przypadku niewystarczające mocy z instalacji PV). W przypadku awarii sieci, wytwarzana energia i akumulator mogą razem zasilać obciążenia budynku.

 

Moduły baterii pełnią podobną funkcję, jak banki energii. Występują one w kilku wariantach – 3K PACK (pojemność 3,1 kWh), 6K PACK (pojemność 6 kWh), 10K PACK (pojemność 10 kWh) i 15K PACK (pojemność 15 kWh).  Moduły baterii podłączone muszą zostać wraz z inwerterem hybrydowym Sermatec. W przypadku baterii 3K i 4K jest to inwerter jednofazowy o mocy 3,6 kW lub 5 kW. W pozostałych typach modułów baterii zastosowanie mają inwertery trójfazowe o mocy 6 kW lub 10 kW. Moduły baterii gromadzą energię z instalacji PV, która następnie może być wykorzystywana do zasilania wybranych obciążeń czy też inwertera hybrydowego, w przypadku utraty zasilania energii z sieci elektroenergetycznej.

INWERTERY HYBRYDOWE SERMATEC

Moduły baterii Soluna (3K, 6K, 10K, 15K) pracują na bazie inwerterów hybrydowych uznanej marki Sermatec, która jest profesjonalnym producentem sprzętu dla instalacji fotowoltaicznych. Rozwiązania tego dostawcy nadają się do zastosowań domowych, jak i małych komercyjnych środowisk ESS.

W ofercie posiadamy inwertery hybrydowe jednofazowe o mocy 3,6 kW oraz 5 kW, a także inwertery hybrydowe trójfazowe o mocy 6 kW i 10 kW.

POLECAMY

INWERTERY, KONSTRUKCJE, ZESTAWY PV

OPTYMALIZACJA, KONTROLA, BEZPIECZEŃSTWO

STACJE ŁADOWANIA, 
POMPY CIEPŁA, MODUŁY PV

INWERTERY O DUŻYCH MOCACH